Ułatwienia dostępu

Tabliczka brajlowska

64,00  87,00 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Tabliczka brajlowska

Tabliczka brajlowska jest najprostszym urządzeniem do brajlowskiego etykietowania przedmiotów. Wykonamy etykiety na książki, płyty, leki, produkty spożywcze itp. Przy pomocy tabliczki brajlowskiej na samoprzylepnej taśmie szerokości 12 lub 9 mm, wytłaczane są brajlowskie napisy.
Taśma wsuwana przez szczeliny na krawędziach tabliczki umieszczana jest stabilnie w urządzeniu. W górnej części tabliczki znajdują się sześciopunktowe kratki. Między dwiema częściami matrycy przeciąga się równo taśmę samoprzylepną, na której użytkownik odciska dłutkiem brajlowskie punkty.
Gotową brajlowską etykietę odcina się i nakleja na wybrany przedmiot.
Tabliczka brajlowska służy również do tworzenia dotykowych znaczników (Bump Dots), umieszczanych następnie w istotnych dla użytkownika miejscach wybranego przedmiotu.

Znaki brajlowskie zapisuje się rozpoczynając od strony prawej, przesuwając się ku lewej stronie linijki. Pisanie na tabliczce polega na wytłaczaniu za pomocą dłutka poszczególnych punktów brajlowskiego znaku, ale w jego lustrzanym odbiciu po to, aby po odwróceniu kartki odczytać zapisany tekst.

64,00  87,00 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Informacje dodatkowe

tabliczka brajlowska

Tabliczka brajlowska 9 rzędowa ( 21 znaków w wierszu), Tabliczka brajlowska A4, Dłutko do tabliczki brajlowskiej

SKU: Brak danych Kategoria: